مسیر هشتم: سی‌تیرسی‌یک

بازخوانی واقعه سیاسی _ اجتماعی 30 تیر31

به همراه بازدید از مهمترین مکان مرجع‌های این واقعه

مکان شروع : متروی امام خمینی مکان پایان : چهارراه استانبول طی مسیر : پیاده تاریخ شروع : 27 تیر 1398 ساعت : 9:00 تاریخ پایان : 27 تیر 1398 ساعت : 13:00 ظرفیت : 12 نفر قیمت : 100000 تومان شرکت در دوره
توضیحات

در مسیر "30 تیر 31" به بهانه بازخوانی واقعه 30 تیر سال 1331 خورشیدی راهی تهران خواهیم شد. راهی خیابان «قوام» سابق و «سی‌تیر» اکنون؛ خیابانی ساخته شده در دوره قاجار و برساخته شده در دوره پهلوی.

خیابانی منحصر بفرد و شاهد روزهای پر فراز و نشیب جنبش مشروطه تا روز ملتهب قیام 30 تیر؛ روزی کم‌ سابقه در تاریخ سیاسی ایران که «ملت» در «وطن» خود «هویت» پایدارش را به ‌منصه‌ ظهور رساند.

تحلیل واقعه‌ ۳۰ تیر، بی‌شک نیازمند شناخت گذشته‌ای است تا در پیچ و خم آن انگیزه‌ها و عامل‌ها شناخته ‌شود. واقعه 30 تیر، تجلی راستین نهضتی است که از پسِ مشروطیت چهره خود را نمایان کرد و به گفته دکتر مصدق «استقلال ایران از دست رفته» را نگاه داشت.

طی مسیر "30 تیر 31" به سراغ مهمترین مکان مرجعهای این واقعه خواهیم رفت تا نسبت فضا، شهر و کنش‌های سیاسی _ اجتماعی را در این خیابان منحصر بفرد تهران و در قالب روایت‌هایی شنیدنی، مرور کنیم.

 

خدمات: دو کارشناس همراه، ارایه‌ نقشه، هزینه‌ی ورودی‌ها

پذیرایی: قهوه استارتینگ و میان وعده

خدمات و تجهیزات
لباس مناسب
کفش مناسب
عینک آفتابی
داروهای انفرادی